Yükselen Tesettür Modası

Genç giyim başlı başına çok geniş yelpazeye sahip… Firmaların, markaların birbirleri ile kıyasıya mücadele ettikleri bu alanda tesettürlü giyimin yükselişte olduğu da bir gerçek. Tesettürlü bayanlar için kıyafet seçeneklerinin geçmiş yıllarda çok daha az ve tekdüze olduğu gerçeğini kabul edersek, modaya ayak uyduran giyimkabini tesettür genç giyim markaları, bu anlamda tesettürlü bayanlar için çok muhteşem bir iş başarmış oldu.

ABİYE TESETTÜR TERCİHİ ASLINDA ÇOK KOLAY!

 

Özel günlerde kıyafet bulmakta zorlanan tesettürlü, tesettürsüz her kadın için abiye araştırmaları ve doğru parçayı bulmak yeterince zor iken kombin tesettür ve abiye tesettür işini layıkıyla yapan birçok moda evi bulunmakta.

Bu moda evlerinin son dönem koleksiyonuna göz attığımız zaman tesettürlü bayanların tercih ettiği gözde modellerden biri olan payetli, kolları pelerin gibi aşağıya doğru açılan, daha çok koyu mavi, pudra ve bordo renklerinin hakim olduğu uzun, vücut hatlarını kapatan ve aynı zamanda giyinen bayanı mükemmel derecede şık ve alımlı gösteren parça olarak örnekleyebiliriz.

Yine sadece abiye alanında değil, spor kıyafetler denince de özellikle tesettürlü gençlerin tercih ettiği modellerin başında tunikler geliyor. Pantolonların üzerine renk renk ve desenleri ile modayı yakından takip eden tunikler, hem yaz aylarında hem de kış aylarında rahatlığı ve şıklığı sebebi ile tercih nedenidir.

Tesettür giyimde seçenekler çok fazla. Her yaştan kadın için yüzlerce model, her gün yenisi gelecek şekilde piyasaya sunuluyor. Bu yüzdendir ki, rekabet arttı ve yeni yeni tesettür moda evleri ortaya çıktı. Her gün televizyonda bir kaç tanesinin reklamına denk geliyorsunuzdur.

Özellikle genç giyim konusunda kendini aşmış, modaya yeni bir soluk getirmiş olan onlarca tesettürlü moda evi, bu alanda kendine yeni bir şeyler arayan, kalıplaşmış ve rutine bağlamış kıyafetlerin dışına çıkmak isteyen yüzbinlerce gence, seçimlerini rahatça yapabilmek için fırsat tanıyor.

İnternetten alışveriş imkanı da sağlayan bu firmalar geniş kıyafet yelpazeleri ile kadınların mecbur oldukları değil, beğendikleri ve arzu ettikleri kıyafetleri seçmelerine imkan veriyor. Fiyat seçenekleri ise her bütçeye uygun olduğundan tesettürlü kadınlar için modayı takip etmek, geçmiş zamanlara kıyasla artık çok kolay!

Bir cevap yazın