Tesettürün Kombini Olur Mu?

Tesettür giyim son yıllarda tesettür giyim olarak adlandırılmayan diğer giyim türleri ve stilleriyle yarışır konuma geldi. Bunda günümüz dünyasındaki belli kırmızı çizgilerin kaldırılması, özgür ve yeniliğe açık bireylerin kendini göstermesi hayli etkili oldu. Belli kalıplardan çıkmış, rahat ve güzel görünmek isteyen her kadın tesettür giyimde, giyimin her alanında olduğu gibi istediği parçaya rahatlıkla ulaşıyor.

Günlük parçaların yanı sıra özel günler için tasarlanan abiye tesettür parçaları da uzun zamandır vitrinleri süslemekte. Yakın zamana kadar tesettürde abiye bir devrim kabul edilirken bugün abiye konusunda tesettür firmaları, modacılar ve tasarımcılar arasında adeta bir yarış olduğu görülüyor. Bu, özellikle tesettür genç giyim noktasında kadınların bir hayli istekli ve talep kâr olmasından kaynaklanıyor.

Hayatın her alanının bir ilmi olduğu gibi tesettürün de bir ilmi, felsefesi ve matematiği vardır. moda avrupa tesettür Renklerin ve desenlerin uyumu ve bu uyumun fazlalığı üniversitelerde yıllarca okunacak dersler haline getirilecek kadar fazla ve çeşitlidir. Böyle olunca kombin tesettür kulvarında da önemini ortaya koymaktadır.

Bu uyumun yalnız tesettür dışı parçalarda değil tesettürde yakalanabileceğine inanan giyim düşkünleri bu yanılgıyı ortadan kaldırmak için yıllardır uğraş vermekte. Ve bugün spor malzemelerinden abiye giyime kadar tesettür, yalnızca istenen ölçüleri müşterilerine sunmakla kalmayıp bu talebi en güzel form ve uygun şıklıkta sunmaya çalışmaktadır.

Sosyal hayata daha fazla müdahil olan kadınlar grubuna dahil olan tesettürlü kadınlar kendilerini sosyal hayatlarında da şık, rahat ve güzel görmek istiyorlar. Bu rahatlık, bu şıklık ve bu güzelliğin ev ile sınırlı kalmasını istemeyen bu kadınların zaferi olarak nitelenebilecek bu tesettür yelpazesi genişliği, tesettür giyimi eve hapsolan bir tarz olmaktan kurtardı. Alışveriş mağazalarındaki bolluk, tesettür alanındaki direk yahut online satış yoğunluğu, dünyaca ünlü tesettür tasarımcılarının varlığı bu alandaki ihtiyacı hızlı bir şekilde gidermektedir.

Bir elin birbirinin aynı olan beşer parmağına takılan yüzük formu ve rengi dahi moda dünyasını ilgilendirmekteyken tesettür giyimde kombin olmaması ve bunun alelade bir rehberlikle hallolacağı düşüncesi anlamsız görünmektedir. moda avrupa tesettür Doğanın tüm renkleri gibi, hayatını ahenk içinde geçirmek isteyen tesettürlü her kadının bir kombini vardır ve olmalıdır.

Bir cevap yazın