Tesettür Şıklığını Nasıl Arttırılır?

Tesettür giyim her geçen gün daha fazla popüler olan ve özellikle oluşturulan kombinler ile tesettürlü kadınların şıklığını ön plana çıkaran modelleri ile moda dünyasının önemli taşları arasında yerini alıyor.

Her sezon değişen moda akımlarına hızlı bir şekilde ayak uyduran ve yeni moda unsurlarını kıyafetler ile birleştirerek kadınların beğenisine sunan tesettür giyim dünyası, giyim seçenekleri konusunda da oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip. Ancak ne yazık ki kadınların yaptıkları bazı ufak hatalar onların şıklığını gölgelemekte ve sıradan bir görünüşe sahip olmalarına neden olmaktadır. Peki, tesettür şıklığı nasıl arttırılır?

– Renklerin önemi:

 

 

           Tesettür giyimde şıklığın en önemli anahtarlarından birisi renk seçimi ve renklerin uyumudur. İster elbise, ister tunik olsun seçtiğiniz kıyafetlerinizde renk uyumunu yakaladığınız zaman şıklığınızı daha da arttırma imkânınız bulunuyor. Bu sezon moda dünyasında özellikle beyaz rengi ve pudra tonlarını görüyoruz.

Kıyafet seçimlerinizde bu renklere ağırlık vererek oldukça kolay bir şekilde trend bir görünüm oluşturabilir ve ufak renk hileleri ile şıklığınızı daha da arttırabilirsiniz. Kıyafetlerdeki renk tercihlerinde cildinizin tonu da oldukça önemli bir noktadır. Cilt tonuna uygun renkler seçerek ışıltınızı daha da arttırabilir, kıyafetlerinizin güzelliğinizi gölgelemesine engel olabilirsiniz.

 

– Kıyafet seçimi:

Tesettür şıklığını arttırmak için seçtiğiniz parçaların birbiri ile uyumu oldukça önemli. Bir kaç parça bir arada kullandığınızda mutlaka kumaşların birbiri ile uyumlu olması şıklık konusundaki en önemli konudur. Mevsimsel olarak birbirine uymayan kumaşlar parçalarınız ne kadar güzel olursa olsun bir uyumsuzluk yaratarak uyumsuz bir görünüme sahip olmanıza neden olur. Tesettür giyimde kadınların yaptıkları kumaş hatalarının ilk sırasında ne yazık ki şal seçimleri bulunuyor.

Kıyafetlerin kumaşı ile örtüşmeyen yanlış şal seçimleri yüzünden demode ve uyumsuz bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu yüzden kıyafet tercihlerinde şal kumaşlarına oldukça dikkat edilmelidir. Tesettürlü bayanlar genellikle kap ile aynı renklerde şallar tercih etmektedirler ancak bu seçimler de sizi şıklıktan uzaklaştıran bir olgudur.

Kap renginden bir kaç ton açık şallar tercih ederek veya kap rengi ile tamamen zıt renkleri şallarda kullanarak tesettür şıklığınızı daha da arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın