Tesettür Modasının Son Yenilikleri Ve Gözde Modelleri Nelerdir?

Tesettür giyim denince akla gelen uçuş uçuş rengarenk uzun elbiseler, birbirinden şık ceket pantolon kobinleri ve muhteşem tesettür elbise modelleri son senelere damgasını vuran moda akımlarından biri! Geçmiş yıllara nazaran tesettür elbise modelleri modaya ayak uydurmakla kalmamış, kombinlerinin uyumu ve şıklığı ile yol gösterici nitelik taşımaya başlamıştır. Tesettürlü bayanların tercihi olan birbirinden şık ve konforlu bu modeller modayı yakından takip eden birçok bayanın ilgi alanına girmiştir.

TESETTÜR MODELLERİNDE SON DÖNEMLERİN GÖZDE RENKLERİ HANGİLERİ?

 

Koyu renklerin geride kaldığı ve hanımları canlı gösteren uçuk renklerin hakim olmaya başladığı son yıllarda tesettür modellerinde de göze çarpan bir renk değişimi söz konusu. Artık o siyah, kahverengi, koyu bordo, koyu mavi renkleri yerlerini pembe, gök mavisi, açık zümrüt yeşili, çiçek desenli rengarenk elbiseler, beyaz ceketler, pudra rengi tunikler, sarı tonlarında pantolonlara bıraktı. Hardal rengi pantolonlarla kombin yapılan uzun pudra rengi tunikler ve bu renklerin uyumuyla birebir ton yakalayan birbirinden güzel eşarplarla hanımların gözde tercihlerinden biri haline geldi.

RENKLERİN UYUMU NASIL OLMALI?

 

Hanımlar doğuştan renkler konusunda zevk sahibi olma şansını yakalamış durumdalar. Elbise ve etek ceket veya pantolon ceket kombinlerinde muhteşem uyumu yakalamaları için yardım almaya ihtiyaç duymuyorlar. Beyaz, hardal, uçuk pembe rengi pantolonlarla kombinlenen yine aynı tonların biraz daha koyu hallerinde uzun uçuş uçuş duran tunikler, belden rengi patlatacak hardal veya koyu kahve incecik bir kemer ile görmeye en çok alışık olduğumuz tesettürlü modalarından ilk sıralarda yer alan bir kombin.

Uzun ayak bileklerine kadar inen, desenli, çiçeklerle bezenmiş veya etnik desenli veya iki tonun birbirini zıtlayarak şık bir görünüm verdiği tesettür elbise modelleri ise yaz aylarının favorisi olmuş durumda. Bu elbise modellerinde genelde tercih edilen renkler ise kırmızı, pudra pembesi, çok açık uçuk mavi ve zümrüt yeşili.

Asil bir renk olan siyah her ne kadar yaz aylarının da gelişi ile kendini canlı renklere bırakmış olsa da kadınların vazgeçilmezi olma ünvanını sonuna kadar taşıyor. Çünkü muhakkak kadınların dolabında en fazla parçası siyah renkten oluşuyor. Asil ve şık gösteren siyah renkten vazgeçemeyen kadınlar da son dönemin rengarenk moda akımına siyahı da katmaktan ve siyah parçalar ile kombinlemekten geri kalmıyor!

Bir cevap yazın