Tesettür Giyimde Öne Çıkan Modeller Nelerdir

Modayı yakından takip eden bayanlar için hiç şüphesiz ki bu yıl giyim tesettür de en çok hangi tarzların kullanıldığı oldukça önemlidir. Dış görünüşüne önem veren kapalı bayanlar için bu yılın moda kıyafetlerini araştırdık ve sizin için kısa bir liste hazırladık. Aşağıda bu yılın en çok tercih edilen tesettür kıyafet modellerini bulacaksınız:

1- Gömlekte de fular yaka seçimi oldukça yerinde olacaktır. Krep kumaşın kullanıldığı uzun kollu gömlekler bu yıl göz dolduracak. Gömleklerin yanı sıra fular detayı bu yılın kış ayında montları da süsleyecektir. Kapitone montlardaki fular detayı şık bir görünüm ile ilk önce vitrinleri daha sonra da dolaplarınızı süsleyeceğe benziyor.

2- Bu senenin kıyafetlerinde özellikle iki renkli modeller ilgi odağı olacak. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan çiçek desenli modeller kış aylarında da ilgi odağı olmaya devam edecektir. Tesettür kıyafetlerinin geneline hatta hepsine çiçek deseni hakim olacaktır. Abiyede, etek, elbise, tunik, ferace ve eşarpta…

3- Tesettürlü bayanların özellikle rahatlığı ve bu rahatlığın yanında şık görünümü ile vazgeçemedikleri bu senenin tunik modellerinde ise asimetrik kesimler, etek ve kol bölgelerindeki piliseler ilgi odağı olacaktır. Tüm bunların yanında şifon tunikler de her yıl gibi bu yılında vazgeçilmezleri arasında yerini almayı başarmıştır. Hamile bayanlarında sıkça tercih ettiği tuniklerde; bu kesime hitap edebilmek için bebek figürlerine rastlamakta mümkündür.

4- Jakar kumaş bu senenin vazgeçilmezi olacak. Jakar kumaş özellikle ceket ve eteklerde göz doldururken; kürk yakalı modeller geçen sene gibi bu sene de moda olacak.

5- Bu sene koyu renkli pardüseler raflara kalkacak onun yerini rengârenk pardüseler alacaktır. Bu senenin en çok tercih edilen pardüse renklerini şu şekilde sayabiliriz: Vizon, taba, tozpembe, bordo, haki, açık mavi renkleri en çok kullanılan renkler arasında olacaktır. Tasarımlara ise fiyonk detayları dikkatleri çekmektedir.

 

6- Bu yıl ferace modellerinde yarasa kol ilgi odağı olacaktır. Ayrıca feracelerde pul detayları ve floral desen göze çarpacaktır. Kollarda ve omuzda yer alan çiçek desenleri ise bu yılın feracelerine hoş bir hava katacaktır.

Bir cevap yazın