Tesettür Giyimde Gençlere Öneriler

Tesettür genç giyim kombine etmesi çok keyifli ve çok sayıda parça kullanma şansının olduğu bir türdür. Renk renk eşarplar, tunikler, şallar, elbiseler, etekler ve pardesüler… Birbirine en uygun parçaları birleştirmek ve ortaya her seferinde muhteşem bir görünüm çıkarmak aslında çok kolay.

Çeşit Çeşit Şallar

 

Öncelikle eğer her kıyafetim birbiriyle uyum sağlasın derseniz, kıyafetlerinizi belli bir renk skalasından seçmelisiniz. Mesela grinin tonlarını seçip; füme, gri, siyah ve beyaz parçalar edinebilir ve bunları dilediğiniz gibi karıştırabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra ise, kıyafetinizi istediğiniz bir şalla kombine edebilirsiniz. Burada önemli olan kıyafetinizde kullandığınız tonsürton’u şalınızla bozmak. Böylece aynı kıyafeti farklı şallarla farklı bir tarza dönüştürebilirsiniz.

Tuniğim Olmadan Asla

 

Tunik her zaman kurtarıcı bir parçadır. Dilediğiniz kıyafetin üzerine geçireceğiniz bir tunik bir anda kıyafetin algısını başka bir boyuta taşıyabilir. Klasik kesim bir toniği dilerseniz kot pantolon ve sneakerla günlük giyebileceğiniz gibi, kumaş pantolon ve stilettoyla daha resmi bir ziyarette veya iş yerinde de tercih edebilirsiniz. Bu tunik haki veya lacivert gibi bir renk olursa işinizin daha da kolaylaşacağını belirtelim.

Renkli Kombin Tesettür Giyimde Nasıl Kullanılır

 

Sadece belli renk tonlarını bir araya getirmek eğer sizin zevkinize uygun değilse, o zaman birbiriyle uyumlu renkleri dilediğinizce karıştırıp kombine edebilirsiniz. Daha canlı renkleri daha küçük parçalarda, daha soft tonları ise daha büyük parçalarda kullanmaya özen gösterin. Böylece taşıması cesaret isteyen renkler sizin üstünüzde zarif duracaktır.

Davetler Bizi Bekler: Abiye Tesettür Seçimi

 

Günlük hayatta şallar, tunikler, renkler derken davetleri de unutmamak gerek. Abiye kıyafetlerdeki çeşitlilik aklımızı karıştırsa da, deneme yanılma yöntemiyle vücudumuza ve zevkimize en uygun abiye kesimini bulmalıyız. Üzerinde durmamız gereken noktalar öncelikle abiyenin rengi, kesimi ve kumaşı olmalı.

Çok koyu renkler, yaşı olduğundan daha büyük bir gösterdiği için, abiyelerde daha yumuşak tonlar seçilmeli. İki parça abiye seçilecekse kontrast renkler kullanılabilir. Kumaş seçimi ise mevsime ve gidilecek mekana göre farklılık gösterebilir. Yaz mevsimindeki bir davette şifon kumaşlar kullanmak uygun olacakken, kış mevsiminde kadifenin o yumuşak dokusuna güvenebiliriz.

 

Bir cevap yazın