Tesettür Giyim Ve Püf Noktaları Nelerdir

Tesettür giyim günümüzde moda tasarımcılarının da hayli ilgili olduğu bir sektör haline geldi. Böylece çeşitlilik artarak tesettür giyimde de geniş bir yelpaze oluştu. Daha öne sınırlı çizgiler belirgin kalıplardan oluşurken şu anda abiye den, gelinliğe, iş kıyafetlerinden gündelik yaşama kadar birçok tasarımlar dolaplarda yerini aldı.

 Tesettür abiye için şık olmak içinde kombinleri dikkatli seçmeliyiz.

            Diğer giyimlerde olduğu gibi karışık görünümden uzak, güzel görünmek isterken frapan olmamak için renk ve desenleri vücudumuza uygun giysileri tercih etmeliyiz. Abiye tesettür için katılacağımız ortama göre, başörtüsü, giydiğimiz ayakkabı ve aksesuarlarda önemlidir. Tercihimizi öce vücut yapımıza uygun seçmeliyiz. Dikkat edilmesi gereken başka bir kuralda kumaşın dokusu, kalitesi ve kesimidir. Nasıl bir elbise istediğiniz kendinizi nasıl yansıtmak istiyorsunuz şık, dikkat çekici, sade veya canlı renkler. Karar verdikten ve diğer adımları uyguladıktan sonra hazırsınız demektir.

 Genç giyimlerde de alternatif ve seçenekler günümüz modasında oldukça kolay.

            Dolabımızda askıda yerini alacak her parça özenle seçmeliyiz. Tesettür genç giyim eskisi gibi renk ve desenlerle sınırlı değil. Siyahın ve beyazın asaleti tabi ki kalıcı fakat canlı renkler, birbirinden farklı elbise ve etek modelleriyle zarif görünmek mümkün. Ancak yine dikkat etmemiz gerekenler; tenimizin rengine uygun tonlar seçmeliyiz ve başörtümüzü kullanacağımız aksesuarlarla tamamlayıp fresh bir görünüme sahip oluruz. Örneğin açık tene sahip iseniz açık mavi tonları, pudra, lila, mor renkler çok yakışacaktır. Esmer iseniz kırmızı, siyah, yeşil ve mavini tonlarını seçebilirsiniz.

 Mevsime göre;

            Kış aylarında öncelik uzun pardesüler ve yine kombini şallarla tamamlayabiliriz. Uzun bir kazak içine gömlek altına jean bir pantolon ile cool bir havamız olmasını sağlayacaktır. Bahar ve yaz aylarında canlı renkler ve ince kumaşları tercih etmek hem sizin için rahatlık olacak hem yine zarif görünüm elde etmiş olacaksınız. Sıcak havalarda kombin tesettür için trençkotlar dış giyim için en favori parçalardan. Yüksek bel etekler, salaş elbiseler, yarasa kol penyeler. Salaş modellerde iri desenler yerine ufak desenler kullanmak gerekmekte yoksa olduğunuzdan daha geniş bir görüntü oluşabilir.

Son olarak çizgili desenlerde seçim yaparken boyuna olmalıdır eğer enine çizgili seçersek özellikle kilo problemi olan bayanlar için yanlış bir tercih olacaktır.