Hangi Tesettür Giyim Stilleri Daha Çok Kullanılıyor?

Her ne kadar tesettür giyim modası gün geçtikçe değişiyor olsa da tesettür, muhafazakâr giyim için önemini yitirmiyor. Bu durumun farkında olan tüm marka ve mağazalar ise tamamen buna yönelik olarak yeni modellerini tasarlamaya devam ediyor. Bu durumdan son derece memnun olan kadınlar ise tesettür giyim modelleri arasından tercihlerini gönül rahatlığıyla yapabiliyor.

Çünkü muhafazakâr giyim için rahatlık ve şıklık kadar vücut hatlarını belli etmeyen kıyafetler önem taşıyor. İşte bu yüzden özellikle yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte kullanılması daha çok tercih edilecek bol ya da farklı kesimlere sahip tesettür modelleri mağaza vitrinlerindeki yerlerini alıyorlar.

 

Tesettür giyimde en çok hangi stiller tercih ediliyor?

Tesettür giyim modasını yakından takip eden kadınların ilk tercihleri tunikler oluyor. İlk tercihin arkasından ise elbiseler yerini alıyor. Tuniklerde ise çeşit çeşit modelden bahsetmek mümkün olabiliyor. Asimetrik kesimli olanlardan uzun boy ölçüsüne sahip olanlara, kısa tuniklerden abiye tunik modellerine kadar oldukça geniş bir portföy kadınların beğenisine sunuluyor. Bu sebeple önceliği alan asimetrik kesimli tuniklerden bahsedilmeye başlanabilir. Bu tunik modelleri parçalara sahipmiş görüntüsüyle ve bol olan yapısıyla kesinlikle kadınlara tam anlamıyla hitap ediyor.

Ayrıca hem desenli kumaşlardan dikiliyor olması hem de düz renk kumaşlardan alternatiflerin bulunması genç kesim için ve diğer yaş aralığındaki kadınlar için birden fazla kombinasyon yapılabilmesini sağlıyor. Diğer bir seçenek olan tesettür elbise modellerine sıra geldiğinde uzun fakat bilekte bitirilen modellerden söz edilebiliyor. Bununla birlikte elbiselerin üzerine kombinlenen ince bir kumaştan hazırlanan yelekle şık bir stil oluşturuluyor.

İki farklı parça yerine tek parça kullanmak isteyenlerinde düşünüldüğü elbise modellerinde ise yine bir elbise üzerine yelek şeklinde kesilmiş değişik renkte olan iki ayrı parçanın elbiseye dikilmesiyle farklı bir tarz oluşturuluyor. Böylelikle daha pratik kullanımı tercih eden kadınlar için mükemmel bir tarz ortaya çıkıyor.

Sonuç itibariyle her yaştan ve fiziki yapıya sahip olan kadınlar için tesettür giyim modelleri hazırlanarak görücüsüyle buluşturuluyor. Asıl önemli olan kişinin zevki ve ne için kullanmak istediği oluyor. Bu duruma da karar verildikten sonra alışveriş yapmak tam bir keyif halini alıyor.

Bir cevap yazın